~

Dočasně pozastaveny všechny povídky. Na dobu neurčitou.

~

Ztracená Sestra #5

10. května 2012 v 16:16 | N. Dips |  Ztracená Sestra
Autor: N. Dips
Warning: hetero

Nepříjemné paprsky mě tahaly z postele, ze které se mi vůbec nechtělo. Ležela jsem se zavřenýma očima a usmívala se jak debil. Včerejší party nebyla zas tak špatná. I když jsem toho nemusela vypít tolik. Ani si nepamatuju v kolik jsem přišla domů. Najednou mi začal u hlavy zvonit mobil. Po slepu jsem se natáhla a přiložila jej k uchu. ,,Ano?"
,,NO! Bree! Kde seš?" Ozvala se z druhé strany teta. Myslela jsem, že jsem doma. Otevřela jsem oči a zírala do pokoje, který jsem neznala.
,,Já.. no.. omlouvám se, trochu jsem se zapoměla o Livie. Jsem hned doma." Vysoukala jsem ze sebe omluvu a promnula si spánky, které se až teď probraly k životu, tak jako já. Roztáhla jsem se, ale něco mi bránilo ve větším pohybu. Nahmatala jsem něčí nahou kůži. S hrůzou jsem se podívala na kluka, který spal vedle mě. Prosím, ne, hlavně ne Lukas. Modlila jsem se a podívala se na kluka, který tiše oddechoval.

,,ZATRACENĚ! LUKASI, VSTÁVEJ!" Rejpla jsem do něj.
,,Nech mě spát," broukl a schoval si hlavu pod polštář.
,,Vstávej, vole." Pleskla jsem ho přes holá záda. Konečně otevřel oči a párkrát na mě zamžoural.
,,Dobré ráno, kotě." Pousmál se.
,,Dobré? Mě moc dobrý nepříjde." Vydala jsem ze sebe přidušeně. ,,Opovaž se to někomu říct, nic se nestalo!" Ukázala jsem na něj.
,,Vždycky jsem ji myslel, že jsi strašně nevinná a poslušná, ale po dnešní noci." Zavrčel mi u ucha až mi přejel mráz po zádech.
,,Nech toho, nikomu to nevykládej." Zavrtěla jsem hlavou.
,,Okay, když si to tak přeješ lásko." Přikývl a věnoval mi malý polibek na líc.
,,Co si to dovoluješ?" Otřela jsem si oslintanou tvář.
,,Včera ti to nevadilo, a to jsem se tě dotýkal jinde."
,,Brr, neříkej to." Zavrčela jsem a začala se oblíkat. ,,Kolik je?" Zeptala jsem se, protože jsem si vzpoměla, že mám dnes někde být a celkem jsem se i těšila.


,,Mh.." brouknul a podíval se na hodiny. ,,Půl dvanácté," doprdele. Projelo mi hlavou. Rychle jsem se oblíkla, domluvila Lukasovi a vypařila se pryč, co nejrychleji. V domě byl naštěstí klid a nikoho jsem nepotkala. Leonardům dům stál asi jen dva bloky od toho mého. Proto jsem se rychle přemýstila domů, kde jsem si ještě vyslechla dlouhý monolog od tety, jak moc se o mě bála. Stydím se a naprosto ji chápu. Zalezla jsem si do koupelny a trochu se zkulturnila. Vypadala jsem jako chodící smrt.

,,Teto? Jdu pryč, ano?"
,,Zase?" Přišla z kuchyně a dala si ruce v bok.
,,Ale no ták," udělala jsem na ni psí oči.
,,A kdy se budeš učit?"
,,Hned jak příjdu, slibuju!" Prohlásila jsem s úsměvem na rtech.
,,Dobře, Bree." Přikývla. ,,Jen mi řekni s kým a kam jdeš." Vzdychla jsem a protočila oči. Vím, že to myslí dobře a po té noci o mé má nejspíš vážně strach.
,,Pamatuješ si na Billa?"
,,Jasně, ten milý hoch," přikývla a vyzvala mě abych pokračovala.
,,Chtěl, abych přišla k němu do ateliéru," usmála jsem se mile.
,,Dobře, tak to jo. Pozdravuj ho, toho by ses měla držet, né někoho jako je Leonard nebo ten.. Lukas!" Ukázala na mě prstem.
,,No jo," protočila jsem oči. Vzala si klíče a odebrala se dolů k autu. Doufala jsem, že mi už všechen alkohol z krve vyprchal. Vytáhla jsem vizitku, kteoru jsem od Billa dostala a přečetla si adresu. Páni, je to až na druhé straně Berlína. Vzdychla jsem a zkontrolovala hodiny, které ukazovali za deset minut jednu hodinu. Do toho se ozval můj žaludek. Ještě jsem dnes nic neměla.

~ ~ ~

Vběhla jsem do ateliéru a hned ve dveřích se střetla s Billem po mém. Seděla jsem na něm a překvapeně na něj koukala. ,,Jsem rád, žes to našla." Usmál se na mě Bill.
,,Promiň já.. nikdy tak nemotorná nejsem," pomalu jsem z něj slezla a pomohla mu na nohy. ,,Jsi celý? Musím být dost těžká," uchechtla jsem se a posbírala mu pár papírů, které mu vypadli.
,,Ty?" Zasmál se. ,,Vůbec," zavrtěl hlavou a přijal papíry, které jsem mu vracela. ,,Díky," odvětil. ,,Můžeme jít? Ukážu ti šatnu a můžeš si vybrat nějaké to oblečení, co ti dlužím."
,,Dobře," přikývla jsem a následovala ho. Bylo to tu všechno tak velké. Nechtěla bych tu být sama.

,,Hm.. chodíš k tetě na manikúru často?" Začala jsem navazovat konverzaci.
,,Ani ne, byl jsem tam poprvé. Ty tam býváš často?"
,,Občas, je tam klid na učení."
,,Jo, do doby, než se přerazíš." Ušklíbl se. Nevěděla jsem jestli se smát nebo ne, tak jsem se jen mile ušklíbla.

Vešli jsme do obří místnosti. Nestačila jsem žasnout a prohlížet si vše, co se v místnosti nacházelo. Dokonale osvětlená zrcadla, pod nimi stolečky s líčením na jedné straně a na druhé straně se nacházelo nejmíň deset zástupů věšáků z oblečením. Je to jako sen každé dívky. Jen jsem tam tak stále ve dveřích a s údivem pozorovala místnost. Probudil mě ze snění až Bill, který mi vrazil nějaké ramínka s šaty, topy, svetry atd.

,,Odlož si," promluv mile a ukázal na jednu ze židlí. Položila jsem si na ni tašku. ,,Totiž, myslím sem." Ukázal na svou ruku, kterou předemnou nechal nataženou a chtěl mi tašku vzít.
,,Jasně," přikývla jsem trochu nejistě. Dát mu svou tašku? No nejsem blázen.
,,Neboj, chci ji dát jen ke svým věcem. Za chvíli se tu budou prohánět modelky a bude tu chaos," usmál se mile. Ale no tak jo, pro ten krásnej úsměv kdykoli.
,,Díky," dala jsem mu svoje věci a stále stála svírajíc ramínka s oblečením.
,,Co stojíš? Svlíkat," usmál se a začal se dál prohrábat věšáky.
,,T-tady?" Vyletělo ze mě překvapeně. ,,Promiň já, nechci vypadat nějak.. toto.. ale.."
,,Bree, neměj strach." Opřel se o věšák, překřížil nohy, pozvedl obočí a na mě upnul rentgenový pohled. ,,Já viděl už tolik modelek,"
,,No právě," šeptla jsem, ale myslím, že to bylo dost nahlas na to, aby to slyšel. Trochu se zarazil, ale pak jen s uchechtnutím zakroutil hlavou. Dobře možná, jsem si připadala maličko trapná, ale znám ho sotva tři dny.

,,V pořádku, tam je kabinka. Jestli chceš." Ukázal směrem za mě.
,,Okay, děkuju." Přikývla jsem a s velkým oddechem jsem zalezla do kabinky.

~ ~ ~

Asi dvě hoďky jsme s Billem vybírali, co mi sekne nejvíc. Měla jsem pocit, jakobych vyzkoušela snad všechno oblečení, co tu vyselo. Na druhou stranu toho nelituji, i když jsem unavená, stálo to za ten čas s Billem. Dokonce jsem se i párkrát pozastavila nad mou větou, že si randění a kluky nechám až po maturitě, jenže Bill je tak.. přitažlivej. Rozhodně to nebyla láska na první pohled, ale čím víc ho znám, tím víc mi připadá, jakobychom se znali už od dětství. Po zbytek dne mi dovolil, abych sledovala jeho práci. Faktem je, že i když si mě většinu času nevšímal, bylo to něco nepopsatelného. Sledovat, když pracuje. Je do toho tak zabraný, jde vidět, že ho to opravdu baví a rozhodně to k němu jde.

Potřebovala jsem se na chvíli vzdálit všem těm voňavkám, třpytkám a extra vysokým holkám. Vyšla jsem z šatny do místnosti, kde se nacházela malá kuchyňka. Opřela jsem se o linku a zkontrolovala mobil, který nosím v zadní kapse. Když v tom se otevřely dveře a mezi nimi stál kluk, kterého jsem zahlédla po boku Billa v kavárně.

,,Ahoj," usmál se mile a prošel kolem mě. Natáhl se pro hrnek, do kterého si nalil kávu. Poté si začal kuchtit sendvič. ,,Proč nejsi vedle?" Zeptal se.
,,Vedle?" Zavrtěla jsem hlavou.
,,No jo, jsi modelka, ne?" Olízl si pierc a koutkem oka mě sjel.
,,Ne, to naštěstí nejsem," zasmála jsem se. No jo, lichotit umí. ,,Jsem tu s Billem, nabídl se mi, že mi to tu trochu ukáže."
,,Jo takže tě balí?" Povytáhl obočí. Okay, zřejmně si mě z kavárny nepamatuje, tak jak já jeho. ,,Jsem Tom Trümper," natáhl ke mě ruku. ,,Fotím modelky," ukázal řadu bílých zubů. Stiskla jsem mu ruku.
,,Bree," představila jsem se.
,,Bree?" vypadalo, jakoby hledal v paměti. ,,Ty jsi.. Billova sestra?" Usmál se. ,,To tě našel rychle, těší mě, skutečně. Tolik si přál sourozence a konečně ho má." Usmál se. Strnula jsem a jen ho propalovala pohledem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ztracená Sestra?

Ano

Komentáře

1 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 11. května 2012 v 19:24 | Reagovat

Tome dej si facku :D:D takhle jí ,,zaskočit" :D a ona chudák neví o co gou :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama